Żaluzje i rolety drewniane Warszawa

żaluzje drewniane warszawa

Żaluzje i rolety drewniane dla wymagających wnętrz o przytulnym charakterze

Przesłony okienne w przytulnych wnętrzach zasługują na szczególnie staranną selekcję. Wybór tych najlepszych staje się łatwiejszy, kiedy zobaczysz nasze żaluzje drewniane i rolety drewniane. To doskonała alternatywa dla tekstyliów czy rolet, która nie tylko staje się granicą między przestrzenią prywatną a publiczną, ale przede wszystkim wyrafinowaną ozdobą. Drewno, jako naturalny, szlachetny surowiec jest nieocenionym dodatkiem w aranżacjach skandynawskich, rustykalnych, klasycznych, prowansalskich. Doskonale również przełamie surowy charakter wnętrz minimalistycznych i ociepli te modernistyczne. Okna, w których zdecydujesz się zamontować nasze żaluzje drewniane, staną się ozdobą domu w środku i na zewnątrz.

Drewniane żaluzje w domu i ich zalety

Podstawowym zadaniem, jakie pełnią żaluzje drewniane na wymiar, jest zasłanianie okna. Nie oznacza to jednak, że ograniczają się one do zapewnienia prywatności. Poza odizolowaniem wnętrza domu czy mieszkania od świata zewnętrznego umożliwiają również sterowanie oświetleniem. Specjalny mechanizm sznurkowy pozwala na ustawianie lamelek w takiej pozycji, jaka jest najdogodniejsza dla użytkownika. Jeśli właśnie czytasz i potrzebne Ci dobre oświetlenie pokoju, wystarczy, że ustawisz lamele poziomo. Drewniane żaluzje możesz też całkowicie unieść do góry odsłaniając okno. Jeżeli masz ochotę na nastrój lub oglądanie telewizji w południe, odpowiednie położenie lamelek zapewni Ci komfortowy półmrok. Żaluzje drewniane na wymiar możesz też całkowicie zamknąć. Dzięki temu oraz dzięki zwartej i nieprzejrzystej strukturze drewna, zyskujesz efekt maksymalnego zaciemnienia.

Inną zaletą, jaką mają drewniane żaluzje jest zdolność do izolacji termicznej mieszkania. Drewno do minimum ogranicza straty energetyczne domu. Zasłonięte drewniane żaluzje przyczyniają się do utrzymania o kilka stopni wyższej temperatury pokoju, niż w przypadku samych szyb. Atutem tego materiału jest też akumulowanie ciepła. Rolety i żaluzje drewniane na wymiar nie nagrzewają się i nie wychładzają tak szybko, jak np. żaluzje z aluminium. Osłonięte nimi pomieszczenie latem zachowuje przyjemny, chłodny klimat, a zimą – przytulne ciepło. Reasumując, żaluzje z drewna wyróżniają się wśród innych modeli wieloma zaletami. Zalicza się do nich:

 • ochrona termiczna wnętrza zimą,
 • osłona przed nagrzaniem promieniami słonecznymi latem,
 • szczelne zaciemnienie wnętrza,
 • wysoka trwałość materiału,
 • brak tendencji do odkształcania się,
 • naturalny, ekologiczny charakter drewna,
 • ciepła, przyjazna faktura powierzchni,
 • możliwość dopasowania kolorystyki drewna i szerokości lamelek do aranżacji i wymiarów pokoju,
 • uniwersalność zastosowania – od kuchni i łazienki po salon czy pokój dziecięcy,
 • łatwe utrzymanie w czystości,
 • brak zdolności alergennych,
 • odporność na kurz i czynniki biologiczne.

Eleganckie i stylowe żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to zdecydowanie najwytworniejszy produkt z całej rodziny przesłon okiennych. Dopasowują się do charakteru domu oraz jego mieszkańców, zdobiąc wnętrza i dodając im niecodziennego uroku.

Nasze żaluzje drewniane:

 • Są wykonywane na indywidualne zamówienie, pod konkretny wymiar, sprawdzą się zatem nawet w przypadku powierzchni o niestandardowej wielkości
 • Powstają z różnych gatunków drewna, które różnią się kolorem, fakturą, strukturą
 • Są wykańczane zgodnie z osobistymi preferencjami Klienta, mogą być laminowane lub nabłyszczane
 • Mogą mieć lamelki o dwóch różnych szerokościach,

Drewniane żaluzje to rodzaj przesłon okiennych, które cieszą się popularnością ze względu na estetykę wykonania oraz funkcjonalność. Sprawdzą się w każdym wnętrzu i będą idealnym dopełnieniem eleganckiej aranżacji. Produkujemy żaluzje drewniane na zamówienie, dzięki czemu dajemy klientom możliwość bezpośredniej ingerencji w parametry i wygląd produktu. W ofercie naszej firmy znajdują się także tradycyjne żaluzje aluminiowe dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz inne wysokiej jakości przesłony okienne.

Efektowny wygląd żaluzji doceniają mieszkańcy miasta Warszawa, którzy chętnie sięgają po nasze stylowe przesłony okienne, wybierając je do swoich domów i apartamentów.żaluzje drewniane

Pozostałe żaluzje

Żaluzje aluminiowe
Żaluzje aluminiowe to najpopularniejszy rodzaj żaluzji. Różnorodna kolorystyka daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz.
zobacz więcej
Żaluzje bambusowe
Największą zaletą żaluzji bambusowych podobnie jak żaluzji drewnianych jest ich naturalne piękno.
zobacz więcej

Wzornik lameli

Reflex Screen
© 2012 | Rolety warszawa

Na stronie wykorzystano zdjęcia firmy Coulisse.